left
right
Dorosłych
-
+
Wiek 0-2 dziecko
-
+
Wiek 3-17 dziecko
-
+
Zamknij
Wybierz
Facebook

Pobierowo

Przyjazd

Wyjazd

Pobierowo miejscowość wypoczynkowa

Najstarsza informacja o Pobierowie pochodzi z 1386 r. Osada była lennem rodu von Kleist, aż do XVIII wieku, gdy rodzina sprzedała posiadłość. Od XIX w. osada zaczęła tracić rolniczy charakter, z powodu zasypywania ziemi uprawnej piaskiem z brzegu morskiego i zaczęła przekształcać się w miejscowość wypoczynkową.

Pobierowo do 1945 nosiło niemiecką nazwę "Poberow"

Dziś to znana miejscowośc wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim w północno- zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal.  

Pas zieleni i pięknych drzew sosnowych o szerokości 2 km ciągnący się w tym rejonie wzdłuż brzegu Bałtyku, chroni okolicę przed wiatrami morskimi.  Główna ulica Grunwaldzka, ma prawie 4 kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec tej miejscowości..

Atrakcje turystyczne Pobierowa i najbliższych okolic to: skate park, park linowy, zróżnicowane szlaki rowerowe, wypożyczalnie rowerów, szkoły windsurfingu, liczne stajnie z możliwością przejazdu końmi także dla najmłodszych, bezpłatne korty tenisowe i boiska do siatkówki czy koszykówki, quady, minigolf, latarnia morska, ciuchcia retro, rejsy statkiem, wędkarstwo morskie, aquapark i wiele innych atrakcji, które nie pozwolą się Państwu nudzić ! Pełen opis atrakcji: Zobacz więcej.

Serdecznie zapraszamy także w czerwcu i wrześniu !

Znajdź nas

Apartamenty Nowe Międzywodzie